Eskişehir Evde İş İmkanı

El işi ile ilgilenenlere özel olarak bugün Eskişehir evde yapılabilecek işler listemizin içerisinde sizlere özel olarak tamamen hamaratlığınızın ve el becerinizin durumuna göre para kazanacağınız iş tavsiyeleri sunacağız.

Özellikle mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız ve dikiş nakış işleri ile ilglenmeyi seviyorsanız, o halde makaleyi okumayı takip edin ve size en çok yakışacak olan işleri yaparak ek gelir elde etmeye başlayın.

El İşi Yaparak Para Kazanmak

Yazıda Neler Var? (Başlığa Tıklayarak İlgili Konuya Geçebilirsiniz.)

Sermayesi bir hayli düşük olan bir iş olan el işi yaparak para kazanmak, birçok kadının aklına gelen işlerden bir tanesidir. Özelikle de yakın çevrenizdeki ihtiyaç durumuna göre gelir elde etme şansınızı daha da fazla artırabilirsiniz. Kendi özgün tasarımlarınızı oluşturarak, ister küçük çaplı el işleri isterseniz de daha büyük çaplı olarak şekilde – belki perde tasarımı- üretiminizi yaparak para kazanabilirsiniz.

Başlamadan Önce Tavsiyeler

 • Öncelikle kendi evinizin durumunu bu iş için ayarlamanız gerekiyor.

 • Hangi malzemelere ihtiyaç duymuş olduğunuzun araştırmasını iyice yapmanızı tavsiye ederiz.

 • Özellikle gelir gider durumunu hesap ederken gün sonuna bakmayı tercih ediyoruz. Fakat zaman ve kazanç durumunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 • El becerinizin gittikçe daha da gelişeceğini göz önünde bulundurmanızı ve daha ilk zamanlardaki zorlanmadan sonra bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Kazanç Sağlarım?

 • Özellikle yakın çevreye elden vereceğiniz ürünlerinizle birlikte kazanç sağlama şansınız çok yüksek.

 • İnstagram hesabınız varsa buradan kendi arkadaşlarınıza ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Ya da kendinize yeni bir hesap açarak tamamen işletme modunda ürünlerinizi tanıtmaya başlayabilirsiniz.

 • El işlerini sergilemeye hazır olan çok fazla kooperatif ve bu kooperatiflerin oluşturmuş olduğu pazarlar vardır. Büyükşehirler de daha çok olan bu imkanları kullanabilirsiniz.

 • E-ticaret sitesi açarak kendi ürünlerinizi satabilir ve belki de bir nevi markalaşma yolunda adımlar atabilirsiniz.

Tatlı-Pasta Yaparak Para Kazanmak

Mutfakta vakit geçirmeyi seven kadınlara özel olarak sunmuş olduğumuz bu tatlı-pasta yaparak para kazanmak iş tavsiyesi, özellikle bu işten zevk alacak olan kadınlara daha uygundur. Çünkü gerçekten de mutfakta vakit geçirmek çok vakit ve ilgi isteyen bir konu olmaktadır.

Başlamadan Önce Tavsiyeler

 • İyi yemek yapabiliyor olabilirsiniz fakat tatlıdaki durumunuz nasıl? Unutmayın tatlı yapmak yemek yapmak gibi değildir.

 • Mutfağınızı uzun bir süre kullanıma kapatmanız gerekiyor. Hem aileniz adına hem de dışarıdan gelecek siparişler adına bir düzen kurabileceğinize emin olmalısınız.

 • Gelir gider açısından tatlı-pastalar adına mutlaka liste düzenleyin. Bu listelere göre ne kadar giderinizin olacağını hesaplayın. Daha sonrasında yapacağınız bu ürünlere ona göre fiyat belirleyin.

Nasıl Kazanç Sağlarım?

 • Yaptığınız bu ürünlere güveniyorsanız eğer ki öncelikle bir pasta dükkanına giderek numune şeklinde ürünlerinizi bırakın. Müşterilerin ilgisine göre olarak dükkan sahibinin geri bildirimine göre hareket edin.

 • Elden siparişler alabilirsiniz. Özellikle çevreniz bu konuda size güveneceğinden, evinizde ürünlerinizi yaparak yine bir işletme misali evden satış yapabilirsiniz. Ancak bu konuda yakın çevrenizi tercih etmeniz sizin için çok daha doğru olacaktır.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerin dışında, bizlere gelen evde iş ilanlarına ulaşmak isterseniz, yapabileceğiniz işe ile birlikte yorum bölümünden yazınız.

Konuya LÜTFEN sadece Eskişehir’de ikamet edenler yazsın. 

Eskişehir dışında ikamet ediyorsanız, evde ek iş konumuzu ziyaret ediniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.