Erzincan Evde Yapılabilecek İşler

Evinizdeki imkanları kullanarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Hepimizin gerçekten de gün içerisinde çok boş vakitleri olabiliyor. Ancak bunları çoğu zaman gereksiz işlere ayırarak öldürüyoruz. Daha yararlı işlere vakit ayırarak mesela ek gelir elde edemez miyiz? Yapabiliriz. O halde Erzincan evde yapılabilecek işler konusundaki tavsiyelerimiz tam da sizlere göre olacaktır.

Bal Satarak Para Kazanmak

Erzincan, bal konusunda, arıcılık konusunda son derece geniş üretim rezervine sahip olan illerimizden bir tanesidir. Nitekim gerçekten de Türkiye’nin birçok yerine Erzincan’dan, şehrin markasına sahip olan ballar gönderilmektedir. Arıcılık da bu şehrimizde çok yaygın olduğu için sizler de arıcılık yapmayı öğrenebilir ve organik, kaliteli, lezzetli ürünlerinizi satabilirsiniz.

Başlamadan Önce Tavsiyeler

 • Öncelikle tabii ki arıcılık konusunda bilgili olmanız gerekmektedir. Bu yüzden sizlere öncelikli olarak bir arıcılık kursu tavsiye ederiz. Bu kurstan öğrendiklerinizle birlikte, bal satarak para kazanmak fikri çok daha gerçekçi gelecektir.

 • Gerekli ekipmanlarınızın olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bununla birlikte tabii ki bir de gerekli alan sahibi de olmanız gerekiyor. Bunları sağlamanız sizin açınızdan son derece önemlidir.

 • Ürünlerinizi ürettikten sonra güzel bir şekilde paketlemeniz gerekiyor. En önemli noktalardan bir tanesi de zaten bu olmaktadır. Bunu sağlamak için çeşitli firmalarla anlaşabilirsiniz.

 • Nakliye konusunda da anlaşabileceğiniz ucuz firmalar bulabilirsiniz. Bu firmalarla birlikte ballarınızı satabilirsiniz.

Nasıl Kazanç Sağlarım?

 • Üretimlerinizi yaptıktan sonra bunları satabilmek amacı ile birlikte kendi markanızı yansıtacak olan bir site sahibi olabilirsiniz.

 • İnstagram odaklı olan soysal medya hesaplarınızdan da aynı şekilde ürünlerinizi satmak amacı ile adım atabilir ve ilan oluşturabilirsiniz.

 • Ürünlerinizi satmak için pazarlarda da yer bulabilirsiniz. Elden satmak için ve bu şekilde aracı olan sorunların oluşmasını engellemek için en kolay yöntem de zaten bu olacaktır.

Özel Ders Vererek Para Kazanmak

 Kendinizi özellikle de bir konuda özel ders verecek kadar yetkin hissediyorsanız, evinizi kendi sınıfınız gibi kullanarak para kazanabilirsiniz. Özel ders vererek para kazanmak fikrine çok sıcak bakıyor olabilirsiniz fakat bir uzmanlığınız olmayabilir üzülmeyin. Bu konuda belli başlı tavsiyelerimiz olacak.

Başlamadan Önce Tavsiyeler

 • Uzmanlığınız varsa bunu kullanın ancak yoksa ilkokul öğrencilerine ya da lise öğrencilerine ders konularında yardımcı olmayı deneyin.

 • Uzmanlığınız varsa eğer ki, sadece insanları evinize değil internet üzerinden de ders vermeye davet edebilirsiniz.

Nasıl Kazanç Sağlarım?

 • Özel ders vermek amacı ile birlikte çeşitli ilanlarınızı vermek üzere afiş hazırlayabilirsiniz. Ya da internet üzerinden de ilanlarınızı açabilirsiniz.

 • Dilerseniz uzman olduğunuz konu adına profesyonel olacak olan bir kurs hazırlayarak Udemy gibi platformlar içerisinden de potansiyel öğrenci kitlesi ile birlikte görüşebilirsiniz.

Paylaşmış olduğunuz bilgilerin dışında, bizim aracılığımız ile evde yapılacak iş talebiniz olursa, yorum bölümünden evde yapabileceğiniz iş ile birlikte iletişim bilgisini ekleyin. İletişim bilgisine kesinlikle telefon numaranızı yazmayın. Sadece sürekli kullanmış olduğunuz bir mail adresi yeterli olacaktır. LÜTFEN bu konu altında sağlıklı iş dağıtabilmeniz için, sadece Erzincan’da yaşayanlar yorumda bulunsunlar. 

Erzincan dışında ikamet ediyorsanız, evde ek iş konumuzu ziyaret ediniz.


BENZER YAZILAR

Leave a Reply