Take a fresh look at your lifestyle.

En İyi 5 İOS Oyun – En Popüler İOS Oyunları

0

İOS işletim sistemi bilindiği üzere iphone telefon modellerinde kullanılan bir sistemdir. Geliştirici olan Apple Amerika’da faaliyet gösteren teknoloji şirketlerinden en büyükleri arasındadır. Mobil oyun severlerin son günlerde sıklıkla mobil oyuna yöneldikleri aşikar bir durumdur. Bu yazımızda sizlere En iyi 5 iOS Oyun hakkında kısa bilgiler aktaracağız.

1. En İyi 5 İOS Oyun Sıralamasında İlk Oyun PUBG Mobile

En İyi 5 İOS Oyun Listemizde son dönemlerin en popüler oyunu olan PUBG Mobile bulunuyor.

PUBG Mobile App Store içerisinde 4.3 puan ortalaması ile Türkiye’de en çok sevilen mobil oyunlar arasında yer almaktadır. Oyun genel anlamda battleground tarzda bir oyun olduğundan canınız sıkılmadan uzun süreler oyun içerisinde kalabilirsiniz.

pubg mobile oyun özellikleri
pubg mobile

Günümüzde gencinden yaşlısına bir çok kişinin telefonunda ilk sıralarda yer alan mobil oyun, gerek grafikleri gerekse oyun dinamiği bakımından sevilen bir oyundur. Oyunun türkçe dil desteği de mevcuttur. Oyun içi bazı özelliklerin ve silah giydirmelerinin ücretli olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim.

PUBG mobile nasıl indirilir?

PUBG Mobile oyununu indirmek için öncelikle iOS 9.0 sürümü ve daha yükseğine sahip olmanız gerekmektedir. iPhone model telefonunuzda App Store isimli uygulamaya girerek, arama kısmında “PUBG Mobile” terimini aratmanız yeterli olacaktır. Daha sonra karşınıza çıkacak olan oyunu “Yükle” ibaresine tıklayarak kolaylıkla telefonunuza indirebilirsiniz.

PUBG mobile ne kadar yer kaplar?

PUBG mobile oyununu telefonunuza kurmanız için yaklaşık olarak 2 GB depolama alanına sahip olmanız gerekmektedir. Yeterli alana sahip olmaması durumunda yükleme işlemine başlamadan önce telefonunuzdaki depolama alanını genişletmek gerekecektir.

2. Call of Duty Mobile

En İyi 5 İOS Oyun listemizde ikinci sırada olan oyun ise: Call of Duty Mobile

Aksiyon mobil oyun severlerin tercih ettikleri oyunlar arasında yer alır. Oyun oynanış ve dinamikleri açısından uzun süreler geçirebileceğiniz bir yapıya sahiptir. Mağaza puanı 4.8 olan oyunun Türkiye içerisinde kullanıcı sayısı oldukça fazla olmasına rağmen en fazla kullanıcısı Avrupa ülkelerinde yer almaktadır.

Call of Duty Mobile desteklediği telefonlar
Call of Duty Mobile

Oyunu kurmak için telefonunuzda 2.5 GB’a yaklaşık bir depolama alanına sahip olmanız gerekir. Oyun içerisinde ücretli içeriklerde mevcuttur. Bunlara ödeme yaparak sahip olabilirsiniz. Türkçe dil desteğinin olması, düşük bütçeli telefonlarda da oyunu deneyimleme imkanının olması oyunun popülaritesini arttırmıştır.

Call of Duty Mobile destekleyen iphone modelleri nelerdir?

Call of Duty Mobile oyununu iOS 9.0 ve üzeri bir sürüme sahipseniz App Store’den indirip oynayabilirsiniz. Ayrıca oyun şu an için sadece iPhone 6S ve daha üzeri sürümleri desteklemektedir. iPhone 6 veya 5S gibi bir modele sahipseniz bu oyunu oynamanız için telefonunuzu değiştirmeniz gerekecektir.

3.League of Legends Wild Rift

En İyi 5 İOS Oyun Arasında 3.Sırada Riot Games tarafından geliştirilen oyun League of Legends wild rift oyununun mobil versiyonu olarak yayınlanmış bir oyun bulunuyor. League of Legends oyununu PC’den oynayan oyun sevenlerin istekleri doğrultusunda mobil versiyonunun çıkmış olması oyuncuların memnun olmasını sağlamıştır.

League of Legends Wild Rift hangi telefonlarda destekler
League of Legends Wild Rift

App Store beğeni oranı 4.1’de kalmış olan oyun dinamikleri ve oynama şekilleri açısından normal sürümüne çok benzerlik göstermiştir. Oyun içerisinde 5vs5 karşılıklı dereceli ve normal maçlar düzenlenmektedir. Ayrıca lig sisteminin olması oyuncuları sürekli olarak oyuna bağlamaktadır.

Lig sisteminde yükselmek isteyenlerin dereceli maçlara girerek kazanması gerekmektedir. Oyunu akıllı telefonunuza kurmadan önce gerekli 2-2.5 GB yeterli depolama alanına sahip olup olmadığınızı kontrol etmenizde fayda vardır.

iPhone 5S’de League of Legends Wild Rift oynayabilir miyim?

Wild Rift mobil sürümü oynayabilmek için iOS sürümünün 10 ve üzeri olması gerekmektedir. Ayrıca oyun 5S ve üzeri modelleri desteklemektedir. Fakat bazı 5S kullanıcılarının oyunu oynarken ekran kapanması ve oyundan atması gibi sorunlarla karşılaştığı gözlemlenmiştir.

Wild Rift’te ücretli içerikleri nasıl satın alabilirim?

Oyun içerisindeki store kısmından oyun içerisinde kullanılabilecek şampiyonlar ve kostümlere ücretini ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bunun için App Store hesabınızda bakiye olması gerekmektedir. Bakiye durumunuz uygun değilse en yakın marketlerden iTunes kart satın alabilir veya online olarak iTunes hesabınızla bakiye yükleyebilirsiniz.

4.Asphalt 9 Legends

En İyi 5 İOS Oyun arasında kendine yer bulan bir diğer oyun ise Asphalt 9 Legends

Gameloft tarafından geliştirilen araç simülasyonu, otomobil yarışı tarzında bir oyundur. Görsel açıdan oyun sevenlere çok farklı deneyimler sunmaktadır. Oyunu kurup oynayabilmeniz için yaklaşık olarak 2.1 GB depolama alanına sahip olmanız ve desteklediği iOS sürümüne sahip olmanız gerekmektedir.

Asphalt 9 Legends hangi telefonlarda destekler
Asphalt 9 Legends

Geliştiricisinden edinilen bilgiye göre iOS 10 ve üzeri sürümde 5S ve daha yüksek seviye bir iPhone modeline sahip olmanız oyunu oynamak için yeterlidir. Asphalt 9 4.7 gibi mağaza puanıyla en sevilen yarış oyunları arasında yer almaktadır.

Asphalt 9 Legends oynarken telefon kasması neden olur?

Oyun oynarken kasma yaşanması durumları genel olarak telefon sürümünün eski olması ve depolama alanının gereğinden fazla doldurulmasından sonra oluşur. Oynarken telefonunuzda kasma, yavaşlama ve takılma hissediyorsanız birkaç öneride bulunabiliriz.

Öncelikle telefon hafızasındaki gereksiz fotoğrafları ve uygulamaları temizleyin. Yeni nesil akıllı telefonlarda depolama alanı daraldığında kasma ve takılma gibi sorunlar gözlemlenmektedir. Oyunu oynarken arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kaldırın.

Bu tarz yapılan değişiklikler sonucunda halen bir sonuç alamaz iseniz ve oyunu oynamaya devam etmek istiyorsanız daha yüksek seviyede bir iPhone modeline geçmenizi tavsiye ederiz.

5.Subway Surfers

En İyi 5 İOS Oyun arasında olan bir diğer oyun ise Subway Surfers oyunu Sybo Games tarafından geliştirilen mobil oyunlardan bir tanesidir. Akıllı telefonlar çıktıklarından bu yana popülaritesini kaybetmemiş ender oyunlar arasında yer alır. Canı her sıkılan mobil oyun severin ilk tercihleri arasında yer alan oyunu indirip kurabilmek için iOS 10 ve üzeri yazılıma sahip iPhone modelinizin olması gerekmektedir.

Subway Surfers ios hangi modellerde destekler
Subway Surfers ios oyunu

Oyun içerisindeki farklı tren yolu kulvarlarındaki altınları ve itemleri toplayarak parkurun sonuna erişmeyi amaçlamak oyunun genel niteliklerini oluşturmaktadır. Küçük yaştaki ve genç kişileri hedefleyen oyunun ücretli içerikleri bulunmaktadır. Bunları dilerseniz satın alabilir, dilerseniz de ücretsiz şekilde oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

Subway Surfers nasıl türkçe yapılır?

Oyunun şu an için bir türkçe dil paketi bulunmamaktadır. İnternet üzerinden bulunacak türkçe yamaların çoğunun da stabil olarak çalışmadığı göz önüne alınmalıdır. Geliştiricisi tarafından türkçe dil desteğinin gelmesini çoğu oyun sevenin beklediğini belirtmeden geçmeyeyim.

En İyi 5 İOS Oyun adlı içeriğimizi beğendiyseniz eğer, bir diğer içeriğimiz olan > Bedava Pubg Mobile Hesapları‘nı da mutlaka okumalısınız.

 

 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et