Take a fresh look at your lifestyle.

Coca Cola – Pepsi kalorisi kaç? Güncel 2019 kalori değerleri

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Türkiye’de insanlar oldukça şekerli ve gazlı içecekler tüketmekte. Bunların başında ise kola gelirken marketlerde her yerde satılan Coca Cola – Pepsi ürünlerinin kalorisi kaç, kalorisi ne kadar? gibi soruların yanıtlarını kalorisikac.com adresinde rahatlıkla bulabileceksiniz.

İnsanlar yedikleri şeylerin vücutlarına ne denli bir etki yarattığını bilmek istemektedirler. Özellikle sadece merak duygusunun yanı sıra spor yapan insanlar da yedikleri besinlerin kalorilerini araştırmaktadırlar. Peki Coca Cola – Pepsi kalorisi kaç, kalorisi ne kadar? İşte detaylar…

Coca Cola kalorisi kaç?

Bir kutu Coca Cola (330ml)

Bir adet kutu (330ml) Coca Cola içeceğinin kalorisi 149’dur. İçerisinde ise %100 karbonhidrat, %0 protein ve %0 yağ vardır.

Pepsi kalorisi kaç?

Bir kutu Pepsi (330ml)

Bir adet kutu (330ml) Pepsi içeceğinin içinde 141 kalori vardır. Çoğunluğunu karbonhidrat oluşturmaktadır. 10,7gr Karbonhidrat’ın içinde 10,6’ısı şekerdir.

İki üründe de aşağı yukarı 140-150 kalori bulunmaktadır. Bir kutu içtiğiniz kola 10 dakikalık hafif hızlı tempoda ki koşunuza eşittir. Kola tüketmeyi sadece kalori olarak düşünmemek gerekiyor. Kola tüketen insanların vücutlarında farklılıklar meydana gelmektedir. Marka fark etmeksizin 1 LT kola ortalama 400 kalori içermektedir. Kola kan şekerini yükseltir ve vücutta yağ depolama mekanizması da aktifleşir. Bir anda yükselen kan şekeri tekrar bir anda düşüşe geçer. Kolada bulunan kafein uykusuzluğa neden olabilir. Bu da yüksek stres için bir etkendir. İçinde bulunan yüksek miktardaki asit ve kafein birleştiğinde ilk 1 saat içinde vücuttaki vitaminleri parçalar. Bu nedenle kişinin vücudunda vitamin eksikliği de ortaya çıkacaktır. Sürekli tüketen kişilerde yaptığı bağımlılık nedeniyle tüketim miktarını da azalttığınızda ilk sıralar baş ağrısına neden olur.

Cilt sorunlarına neden olur. Her gün kola içmek cildi sigara kadar etkilemekte ve zamanla ciltte kırışıklıklar oluşmaktadır. Her gün kola içmek, cildi sigara içmek kadar eta kilemekte. Gazlı içecek tüketimi zamanla ciltte kırışıklıklara neden oluyor. Kola içeriğindeki fosfor ile kemiklerin yumuşamasına ve erimesine neden olan hormonların daha fazla salgılanmasına neden olur. Özellikle kadınlarda görülen kemik erimesi rahatsızlığı daha erken yaşlarda ortaya çıkmaya başlar.
Kolanın içeriğindeki asitli yapı, mide duvarını tahriş ederek mide rahatsızlıklarına yol açmaktadır. Ayrıca mide hazımsızlığına da neden olabilmektedir. Midemiz yapısı gereği PH değerini sabit tutar. Ancak kolanın PH değeri 3,4’e yakın olduğu için mide PH değerini dengelemekte zorlanır ve mide asiti üretmeye başlar. Alıntı yapılan MYNET haberi
Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et