Take a fresh look at your lifestyle.

Cengiz Han Türk Müdür?

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Cengiz han oğullarına verdikleri isimlerle Türk olduğu anlaşılmaktadır. Cengiz Han Türk müdür, Hem Timuçin hem de Cengiz adları nasıl Türkçedir. Cengiz hanın oğullarına verdiği isimlerde Ögeday ve Bahadır Türk isimleridir.

Cengiz Han’ı ziyaret eden elçiler onunla görüşmesini anlattığı kayıtlarda Cengiz hanın Şato Türklerinden geldiğini söylenmektedir. Kanıtlara göre Cengiz Han tıpkı Göktürk Türkleri gibi beyaz tenli, kumral saçlı, uzun boylu ve yeşil gözlü olması bu söylentilerin doğru olduğunu kanıtlar yöndedir. cengiz han nerelidir, cengizhan kaç yılında öldü, cengizhan kaç kıtayı fethetti, cengizhan nerede öldü

Cengiz Han’ın, Yaşamı ve askeri düzeni Türk geleneklerinde olduğu gibi olması ve devlet düzenini, Türk kültürünü yansıtması ve yaşamasıdır. Cengiz han eserlerinin hepsinde geçmektedir. Türklerin bir kısmı Müslümanlığı seçmelerini kabul etmeyen cengiz han eski Türk inancı olan gök tanrı inancını savunmuştur. Cengiz Han Müslümanlığı seçen Türklerden kendisi ayırmak için Moğol ismini tarihe geçirmiştir. Bundan 850 yıl önce yaşayan Cengiz han bugün birçok ülke kaynaklarında bin yılın devlet adamı olarak kabul ediliyor.

Cengiz Han Hangi Soydandır?

Anlatılanlar, Cengiz Hanın soyunu Bozkurt’a bağlarlar. Bozkurt Türklüğün en büyük simgelerinden birisidir. Cengiz Han Türk müdür, Ayrıcı Türklerin Bozkurt Destanından olduğu gibi sonuçları aynı şekilde bitirmiştir. Burada cengiz han bu sözün çok bilgece olduğunu belirterek Türk olduğunu belirtmiştir. Tarih bilgilerine göre Cengiz Hanla tanınan Moğollardan daha öncesi nerede bulundukları nece konuştukları bilinmemektedir. Bir farklı görüş olarak ta Cengiz hanın bu adı kendi bulduğu ve bu şekilde tarihte ortaya çıktığı gibi aynı “Osmanlı “ şekildedir.

Tatarlarında yaşam kalıntılarından ve yaşam şekillerinden Türk oldukları anlaşılmıştır. Türklerle Moğolların iki aynı kökten gelen millet olmakla beraber Cengiz han Moğol değil, Türk olduğu tarafsız bütün tarih kitaplarında geçmektedir. Cengiz Han “Şato” Türklerinden gelme olduğu açık şekilde anlatılmıştır. Cengiz Hanın oğullarının adına bakıldığında Türk isimleri olduğu anlaşılmaktadır. Çağatay, Ögeday isimlerini vermiştir.

Cengiz Han tatar soyundan geldiği için Türk olarak kabul edilmiştir. Tatarlar doğu Türkçesiyle konuştukları için Türk olarak kabul edilmiştir. Kaşgarlı Mahmud, Tatarlıları, ayrı lehçe konuşan bir Türk kavmi olarak tarif etmiştir. Bu kanıt şekilde olan tabiriyle Cengiz hanın kesin olarak Türk olduğu anlaşılmıştır. Başka birçok kaynakta Cengiz hanın soyunun çinlilere ve Türklere dayandığı ifade edilmektedir. 

İlgili Konu: Cengiz Han Barbar Mıdır?

Cengiz Han Kimdir?

Cengiz Han olarak tanınan Temuçin 1162 yılında doğmuş ve 1227 yılında ölmüştür. Cengiz Han Türk müdür, Cengiz Han 13. Yüzyılda göçebe bozkır kavimlerinin hepsini Moğol kimliği tek çatı altında toplamıştır. Dünya tarihinin en büyük askeri dehalarından biri olarak kabul edilmiştir.

Bu dünya listesine girmesinin nedenleri askeri posta teşkilatı ve casusluk istihbaratı kullanmasıdır. Seferleri sonucunda neredeyse her şehir tahrip olmuş ve milyonlarca insan katledilmiştir. Zamanla gücü artan ve yaptığı küçük savaşlarla adını duyurup 1189 yılında Temuçin ilk Kağan unvanı verilmiştir. Temuçin’in gücünün artmasına ve kağan unvanını almıştır.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et