Take a fresh look at your lifestyle.

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Bu yazımızda astral seyahat nedir, nasıl yapılır, teknikleri nelerdir hakında bilgiler vereceğiz.

Astral Seyahat Nedir?

Astral seyahat kişilerin tamamen uyku durumuna geçmeden uyku haline yakın bir evrede, ruhunu bedeninden ayırarak farklı olay ve durumlara tanık olabilmesi ya da geleceğe giderek gelecekten bilgi alabilmesi olarak tanımlanmaktadır. Bu görüş bilim tarafından kabul edilmemekte, yanlış rüya tanımlaması olarak ifade edilmektedir.
Bilimin astral seyahati reddetmesinin temel nedeni, ruh kavramını yok saymasıdır. Bilime göre ruh sahte bilimin var ettiği mistik bir öğeden ibarettir.
Astral seyahat yaptığını iddia edenler arasında araştırma yapıldığında, bu kişilerin bilebildikleri olaylar yapmayanlar ile kıyaslanmıştır. Bilme yüzdeleri astral seyahat yapmayan kişilere göre %50 daha düşük sonuç vermiştir.
Bilim bu konuyu ne kadar reddetse de bu görüşü savunan kişiler, ruhun bedenden ayrılmadan da farklı yerlerde bulunabildiğini ve nefislerini terbiye etmiş kişilerin astral seyahat yapabildiğini ifade etmektedir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahati kabul eden görüşlere göre, bu eylemi gerçekleştirebilmek için bedenin mümkün olduğunca rahat etmesi ve sessiz bir ortamda bulunması gerekmektedir. Seyahate başlamadan önce yalnız olmak ve kimsenin rahatsız etmeyeceğine emin olmak şarttır. Her zaman ilk yapılan denemeler başarılı olacak diye bir kaide yoktur. Ruhu hazırlamak adına farklı zamanlarda birkaç kez deneme yapılabilir.
Astral seyahate başlarken ruhunuzun bedeninizden ayrıldığı hissine kapıldığınızda korkarsanız tekrar başa dönmeniz gerekebilir. Bu nedenle bu aşamada sakin kalmak gereklidir. Ruhu bedenden ayırıyor gibi hissetmek için yatakta sırt üstü yatmak ve kendinizi tavanda gezer gibi hayal etmek gerekmektedir. Bunu ne kadar iyi hayal ederseniz beyninizde buna inanacak ve ruhun bedenden ayrılması daha kolay olacaktır.
Astral seyahat yapılırken bedene geri dönmek de gayet basit bir işlemdir. Bunun içinde kişi sadece düşünce gücünü kullanmak yeterlidir.

Astral Seyahat Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Astral seyahat yapacak kişinin herhangi bir hastalığı ya da ağrısı olmamalıdır. Çünkü astral seyahatte ruh bedene geri dönerken göbek çakrası kullanılır. Göbek çakrasının doğru çalışması gerektiği için sağlıklı olma durumu astral seyahatinizin kolay gerçekleşmesini sağlayacaktır.
Astral seyahatte ruh bedene dönerken bir sıçrama hissi olabilir. Bu durumda sakin kalmak ve ani şekilde yataktan kalkmamak gerekir. Yataktan kalkmayıp uyku durumuna geçmek en doğru davranış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et