Take a fresh look at your lifestyle.

Akıllı Cep Telefonlarının Kullanım Ömürleri Ne Kadardır?

0

Akıllı telefonlar farklı marka ve özelliklere sahip olarak çok seçenekli olarak bulunmaktadır. Bu telefonların kullanım ömürleri her zaman tartışma konusudur. Android telefonların kullanım ömürleri konusunda farklı tabirler ile karşılaşabilirsiniz. Genelde bu durum birçok farklı özelliklere göre değişmektedir.
Kullanım Ömürleri hakkında Bazı Bilgiler
1 – Telefon kullanım süresi, nasıl bir telefona sahip olduğunu ve aynı zamanda, telefonu ne kadar zamandır ne şekilde kullandığınız ile doğru orantılıdır. Genelde telefon kullanım şekli önemlidir.
2 – Android telefonların seviyeleri vardır. İyi bir android telefonu dört yıl kullanabilme şansınız vardır.
Bunun dışında daha uygun fiyata aldığınız bir telefonu bir, bir buçuk sene, farklı ortalamadaki bir telefonu da iki – üç yıl kullanabilirsiniz. Bu, sizin telefona ne kadar yüklendiğiniz ile alakalıdır.
3 – Akıllı telefonların kullanma ömürlerine baktığımız zaman, farklı markalarda farklı yılları görmekteyiz. Iphone telefonların genel olarak ömrü uzundur.
Bu telefonları çok hırpalamadan kullanırsanız dört seneye kadar kullanabilirsiniz. Genelde telefonların ne kadar süre, ne şekilde kullanıldığı önemli olduğu için, bu biraz görece soru olarak geçmektedir.
4 – Telefonlarınızın pil ömrünü uzatabilir ve doğru kullanımlar ile çok daha uzun süreler kullanabilirsiniz. Koruyucu ekranlar, iyi piller ve şarj aletleri telefonların ömrünü uzatmaktadır. Elbette sürekli düşen bir telefonun çok uzun ömürlü olmasını beklemeyin. Bu konuda biraz daha hassas olursanız, telefonlarınızı sandığınızdan daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et