Take a fresh look at your lifestyle.

2021 Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

0

2021 Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Gmail mail açmak için öncelikle gmail.com adresini ziyaret etmeniz gerekir. Daha sonra karşınıza çıkan “hesap oluştur” veya “kaydol” butonuna tıklayarak üyelik açılış sayfasına geçişiniz sağlanacaktır.

2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?
2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?

Daha sonra açılan pencerede adı, soyad, kullanıcı adı, şifre ve şifre onayı kısımlarını doldurduktan sonra “ileri” tuşuyla devam edebilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan ekranda sizlerden kurtarma e-posta adresi ve telefon numarası istenecektir. Google veya Gmail hizmetleri için üye olurken girilen bilgilerin doğruluk arz etmesi son derece önemlidir. İlerleyen zamanlarda gmail hesabınıza girmeniz gerekir ve şifrenizi unutursanız girdiğiniz doğru bilgiler size yardımcı olacaktır.

2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?
2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?

Karşınıza çıkan bu ekrandaki kurtarma e-posta adresi, telefon numarası seçeneği, doğum tarihi ve cinsiyet seçenekleri doldurulduktan sonra “ileri” tuşuyla bir sonraki aşamaya geçilecektir. Gelecek olan aşamayı da onayladıktan sonra hesabınıza giriş yapabilir ve gmail mail sistemini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Gmail hesap kotası ne kadardır?

Gmail hesap kotası ekstra her hangi bir satın alma gerçekleştirmediyseniz hesap başına 15 GB’tır. Gmail ilk çıktığı dönemde sınırsız mail kotası ile reklamını yapmış ve başarılı olmuş bir servistir. Daha sonraları ise gmail’in bunun altından kalkamama ihtimalinden ötürü 15 GB ile sınırlandırılmıştır.

 

Telefon onaysız gmail hesabı nasıl açılır?

Bu aşamada telefon kullanmadan yani telefon onayı olmadan sadece kurtarma e-posta adresi girerek üyelik oluşturmak isterseniz, yapmanız gereken birkaç nokta vardır. Telefon numarasını doldurmadan geçmeniz durumunda doğum tarihinizi 13 yaşa kadar bir tarih girmeniz gerekmektedir. Daha doğrusu çocuk hesabı oluşturmuş olacaksınız. Fakat çocuk hesabı oluşturduktan sonra ebeveyn olarak gerekli aşamaları devam ettirmeniz gerekmektedir. Telefon numarası girmeden devam ettiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran sizi karşılayacaktır.

 

2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?
2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?

 

Karşımıza gelen ekranda ebeveyn kurtarma e-posta adresini girerek devam ediyoruz. Ve daha sonra bu ebeveyn e-posta adresine giriş yapmamız isteniyor. Bu istediğide gerçekleştirip yeni hesabımıza giriş yapıyoruz. Sonuç olarak telefon onayına gerek kalmadan gmail hesabını açmış oluyoruz.

 

Mobil telefondan gmail hesabı nasıl açılır?

Mobil telefondan gmail hesabı açmak için öncelikle gerekli uygulamaları elde etmemiz gerekmektedir. Bu uygulamalara iOS sürüm kullanıyorsanız App Store uygulamasından, Android sürüm kullanıyor iseniz Google Play Store uygulamasından “gmail” araması yaparak ulaşabilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra kaydol veya hesap oluştur sekmesinden işlemlerinize devam edebilirsiniz. Uygulamaya erişimde sorun yaşıyorsanız. Telefonunuzdan web tarayıcı uygulamasını açınız.

“En yeni Gmail ürününe git” ve “ HTML Gmail kullanmak istiyorum” şeklinde 1 adet seçenek karşınıza gelecektir. İlk seçenek sizi herhangi bir gmail uygulaması telefonunuzda mevcut ise ona yönlendirecektir. İkinci seçenek ise web tarayıcı ile gmail.com’a ulaşmaktır. İkinci seçeneği seçerek devam ediyoruz. Karşınıza üyelik bilgilerinin istendiği bir ekran çıkacaktır. Bu gelen ekranda hesap oluştur linkine tıklayarak yukarıda belirttiğimiz bilgiler eşliğinde üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

Gmail hesabı nasıl silinir?

2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?
2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?

Gmail hesabını silmek, hesap açmak kadar kolaydır. Bunun için google hesabına giriş yapılması gerekir. Giriş yaptıktan sonra “Google Hesabınızı Yönetin” isimli linkten devam edilmesi gerekir.

2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?
2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?

Açılan sayfada google hesabınızla ilgili bilgiler ve güvenlik seçenekleri yer almaktadır. Gmail hesabını silmemiz için öncelikle “Veri ve Kişiselleştirme” isimli butondan giriş yapıyoruz. Butona tıkladıktan sonra bizi aşağıdaki gibi bir pencere karşılıyor.

2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?
2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?

Karşımıza gelen pencereden “ Bir hizmeti silin” sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza Google dan aldığımız hizmetler çıkıyor. Bu hizmetlerden istediğiniz hizmete son verebilir, dilerseniz “Gmail” hizmet adımızdan gmail hesabınızın silinmesini isteyebilirsiniz.

Gmail hesap kurtarma nasıl yapılır?

2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?
2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?

Gmail hesabınıza ait şifreyi unuttunuz mu? Hesabınıza erişemiyor musunuz? Üzülmeyin birkaç teknik uygulayarak gmail hesabınıza yeniden giriş yapabileceksiniz. Öncelikle yapmanız gereken üye girişi ekranında şifremi unuttum, hesaba giremiyorum linklerini tıklamanız olacaktır. Karşınıza gelecek olan pencerede kurtarmak istediğiniz gmail veya google hesap bilgileriniz istenmektedir.

Gerekli bilgileri doldurarak “ileri” butonu ile devam ediyoruz. İlk etapta bizden hatırladığınız veya hatırlayabildiğiniz son şifreyi giriniz diye bir form karşılıyor. Eğer ki son bahsi geçen şifreyi doğru girersek hesabımıza giriyoruz. Fakat burada da herhangi bir şifre tutturamıyor isek bizlerden farklı bilgiler isteniyor. İstenilen bilgiler genel olarak kurtarma e-posta adresi, hesapta kayıtlı telefon numarası ve gizli soru gibi bilgiler olabilmektedir. Bu sorulara doğru cevap vermemiz hesabımıza erişebilmeniz için gereklidir. Bu nedenle de üye olurken doğru bilgileri girdiğinizden emin olmanız gerekir.

2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?
2021 Gmail HEsabı Nasıl Açılır?

 

 

Ayrıca Gmail De Gönderilen Mail Nasıl Geri Çekilir ilgili yazıyı da okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et